View Single Post
Eski 03-12-2014, 20:10   #29
olmez
Ağaç Dostu

olmez's Avatar

Giriş Tarihi: 09-08-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
diye yazmıştım, buradan devam edeyim...

Bu vesile ile kim bunlar diye forum mesajlarına baktım... Bir kişinin ceviz bahçesi olduğu bir kişinin de ailesinin bahçesi olduğu mesajlarından anlaşılıyor. Sadece bir kişinin balkon sayfası var. Diğerlerinin ne balkon, ne bahçe sayfası var...

Son mesajı 2013 tarihli olanlar ve bu paylaşıma katılanlar var. Mesajlarının büyük çoğunluğu sadece tohum ve çelik isteme üzerine olanlar var...

Bir ara Tohum taleplerinin miktarı üzerine... başlığında konu üzerinde konuşulmaya başlanmıştı.
Olay esas amacından çıkıp karşılıklı tartışmaya dökülmüştü.

Ne tohum dağıttım ne istedim ama dağıtanlardan biri olsaydım, kullanılmayacağını bildiğim tohumları hazırlamak için uğraştığıma üzülürdüm. Bu tohumlar çevremizde kullanacağını bildiğimiz kişiler için isteniyorsa sakınca yok. Bir kenara konacaksa, ya da daha sonra rastgele kişilere dağıtılacaksa verilen emeklere yazık.
O çok tohum isteyen, aynı tohumdan birden fazla kişiden isteyenlerden biri benim büyük ihtimalle. Son mesajı 2013 olan da ben olabilirim. O resimde görünen kapatılamayan paket de benim olabilir. Öncelikle bu sıkıntıyı yaşattığım için özür dilerim. Sitede eskiden daha yoğun bulunduğum, daha çok katkı yapmaya çalıştığım zamanlar bayağı geride kaldı. Bu uzun süreç içerisinde siteye zaman zaman girmeme rağmen okumak dışında bir şey yapamadım. Bu süreç içerisinde karınca kararınca katkı sağlamaya çalışan ben neden bir anda çekildim, sessizleştim ona gelirsek; kabaca aile düzenimin bozulması olarak adlandırabileceğim özel nedenler dolayısı ile yaşamımın sıkıntılı bir süreçten geçmesi, şehir değişikliği, kurum değişikliği, yeniden hayatıma düzen verme derken aranızda olamadım. Ama şu an memleketime dönmüş, o özlediğim bahçelerimle ilgilenebilir duruma gelmiş haldeyim. Sanırım yılların özlemi ile bahçelerime öyle bir saldırdım ki, gerek paylaşımcı arkadaşlara, gerekse lojistik merkezine istemeden de olsa sıkıntı verdim. Bunun için tekrar özür diledikten sonra dilerseniz istediğim tohumların nerede yetiştirileceği ile ilgili kısa bir bilgi de vereyim. Bir kısmı 2 dönüm arazi içindeki evimin bahçesine, bir kısmı da yaklaşık yarım saatlik mesafede bulunan köydeki evimin bahçesine dikilecek. Bu nedenle bazı tohumları birden fazla kişiden istemiştim. Verdiğim sıkıntı için kendi adıma tekrar özür diliyorum. Paylaşımcı arkadaşlar ve lojistik merkezinde emek veren arkadaşlara da emekleri için teşekkürler. Sanırım bundan sonra daha çok aranızda bulunabileceğim.

olmez Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön