View Single Post
Eski 25-11-2014, 03:31   #34
MeyveliTepe
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sader_5 Mesajı Göster
Sayın ykaya194,

İmkansızdan kastım, sizin bu uygulamayı yapmak için girmiş olduğunuz zahmete insanların %99.9 unun girmeyeceğindendir. Sanıyorum ki siz sadece bir odaya uygulama yaptınız. Bunun bütün eve tatbik edildiğini düşünürseniz bir çok insan bu opsiyona yaklaşmayacaktır.

Yaptığınız uygulama eminim ki fayda sağlamıştır ama burada her zaman yapılan uygulama ile sağlanan avantaj karşılaştırılması yapılmalıdır.

İç cephede, kalın bir malzemeyi duvara uyguladıgınız zaman su durumları göz önünde bulundurmanızda fayda var.

1. Uygulama yapılan duvar üzerinden odayı küçülüyorsunuz.

2. Hava solunan odada yüksek miktarda tutkal (veya baska bir kimyasal) kullanmak durumundasınız.

3. Her ne kadar üzerini duvar kağıdı ve boya ile kaplasabız dahi bu dvarların üzerine bir şey asamassınız.

4. Kaplanan plakanın zarar görmesi durumunda, oluşacak kötü görünüm için tamirat yapmak durumundasınız.

5. Herşeyden en önemlisi, evde bir yangın çıkması durumunda olacakları sanırım söylememe gerek yok.

En yanmaz denilen malzemeye dahi ateş tutmayı deneyiniz. Bu malzemeler hem petrol bazlı olduğu için inanılmaz bir şekilde tutuşurlar, hemde yandıkça zehirli gaz salınımı yaparlar.
Duvarlara içeriden yalıtım yaparken buradaki problemlerin bazıları geçerli (gerçekten yanmaz sınıfta malzeme kullanmak mümkün) ancak daha da önemli ve bertaraf edilmesi zor başka bir problem yoğuşma problemi.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön