View Single Post
Eski 13-11-2014, 11:24   #14
MSaygin
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Exclamation

Aynı cepheden devam edelim

Name:  msaygin_bahce02.jpg
Views: 1124
Size:  42.6 KB
Name:  msaygin_bahce03.jpg
Views: 1267
Size:  46.8 KB

4 numaralı alanda bir hurmamız var, altı hep gölge, buraya ortanca dikeceğiz.

----

3 numaralı alan üst kat çıkış kapısı, Aztek tapınak girişi gibi oldu, ileride üzeri de bahçeye bakan bir teras olacak. Bu kapının iki yanına birer şeflera dikersem, büyüyünce, taşın dokusuyla çok güzel olacağını düşünüyorum.

Bizim terasta üzeri kapalı, kuzey cepheye Mine Hanım'ın önerisiyle şeflera dikmiştik, saksıda olmasına rağmen, terasın en güzel bitkileri onlar oldu, bu vesileyle Mine Hanım'a tekrar teşekkür ederim. Kendi soru başlığı 2014'de de açık olsaydı, kafasını ütülerdik biraz

Bu kapı da kuzeye bakıyor ama şeflera için güzel ışık da var, itiraz eden yoksa bu kapının hakkı şeflera.

Elimde az var ama çoğaldıkça, bu duvar önü ve şeflera altına da Osmanlı çimi yapacağım ilerleyen yıllarda.

----

1 Numara evin bahçeye bakan kapısı. İki çıkıntı üzerine ahşap ayakla, kapı üstü de örtülecek.
Bu çıkıntıların yanlarına, 2 metre kadar boylanan, konik, bir iğne yapraklı istiyoruz. Eşimin en sevdiği ağaç da limon servi ama burası güneş görmüyor, kuzey ve duvar dibi, çok şansımız olur mu bilmiyorum, muhtemelen dolgun, güzel bir limon servimiz olmaz. Ama toprağımız çok verimli, ışık da var.

Buraya limon servi deneyelim mi, alternatif olarak, dolgun, konik bir başka ağaç ne önerirsiniz?

Bir de 3 numardan köşeyi dönüp, karşı duvara kadar bu kapının(1) olduğu cepheyi de boydan boya ortanca yapacağız. Alternatif önerilere açığız

Şöyle bir ağaçtan bahsediyorum;

Name:  konifer.jpg
Views: 1060
Size:  40.9 KB

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön