View Single Post
Eski 20-07-2007, 15:57   #70
Kkaracivi
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-07-2007
Sevgili Zeynep Kübra çiçek yetiştiriciliği konusunda uzman değilim fakat benim yıllar önce aldığım ilk çiçeğim difenbahya idi.Eğer yaprakları çok zedelenmedi ise bırak öyle dursun.Zaten o bir süre sonra yeni yapraklar verecektir.Yok eğer kötü bir durumda ise benim uyguladığım ve her seferinde de sonuç aldığım bir şeyi sana anlatayım.Yapraklarını kestikten sonra gövdeyi bir kaç parçaya böl ve muhakkak gövdeyi çapraz olarak kes ve bir saksıya görünmeyecek şekilde parçaları yerleştir.Saksının dibine biraz çakıl ya da mıcır koyarsan çiçeğinin hava alarak büyümesini sağlamış olursun eğer bunu ilkbaharda yapmış olsaydın şimdiye uç vermeye başlardı.Benim öyle yeniden açmaya başlamış difenbahyam var şu anda.Bakımı aslında çok kolaydır önemli olan soğuk,cereyan,kuru hava ve yerini değiştirmemeye dikkat et.Sıcağı sever ama yazın gölge, kışın bol aydınlık ister.Düzenli sulayıp kışın suyunu azalt.Kuru havaya maruz kalmaması içinde bitkiye sık sık su püskürt .İşte bu kadar Çiçeğinle mutlu günler...

Kkaracivi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön