Konu: Patates
View Single Post
Eski 16-10-2014, 09:56   #293
bora55
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-03-2014
Bir kaç aydır konuya pek yazan olmamış. Aklıma bu patates yetiştirmeyi koymuş bulunuyorum.
Amacım tonlarca patates almak değil. (İlk deneme için çıtamı düşük tutacağım, 3-5 patates alsam başarı sayacağım)
Maksat toprakla uğraşmak. Toprak dediysek hani bağ bahçe ile değil de 20 litrelik boya kovasında ki toprakla uğraşmak
Malum domates zamanı geçti ve saksılar olsun kovalar olsun boş kalmasın. Balkonda bitki yetiştirmeye taktım efendim... (daha sırada soğan sarımsak var inşaALLAH.)
Bundan 1 hafta , on gün önce patates fikri kafamda oluştuğunda 2 adet patatesi aldım ve küçük su dolu bir kabın içine koydum. Şu anda aşağıda ki resimde ki gibi köklenmeye başladılar bile.
Bugün yarın 20 litrelik kovanın içine bir miktar toprak koyup, (toprağa biraz tavuk gübresi koymayı düşünüyorum onun harici ne malzemem ne de yeterli bilgim yok zaten.) patatesleri ortadan ikiye, bilemedin üçe bölüp(kesip) toprağa ekmeye(dikmeye) başlamayı düşünüyorum. ekim işlemi için ama doğru zamandır ama değildir. Hep beraber sonucu göreceğiz nasipse (amatör ruh sabırsız oluyor mevsim zaman dinlemez!)

Eklenen Resimler

bora55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön