Konu: Tcm
View Single Post
Eski 04-10-2014, 00:13   #27
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Hercai Menekşe

DEV ÇİÇEKLİ İSVİÇRE HERCAİ MENEKŞE -

İnternetten 'tohum dünyası' ndan almıştım menekşe tohumlarını. Eşimle beni en çok mutlu eden çiçekler arasında. Kendi bahçeme ait sayfada ekim dikim ve tohum alım aşamalarını ayrıntılı olarak vermiş ve her fırsatta memnuniyetimi yazmıştım. Soğuklara dayanıklı olduğu yazıyordu, çok soğuk görmese de hala çiçeklerinden ve güzelliğinden bir şey kaybetmedi. Bir kaç kökü kurudu o da muhtemel benim suçum. Seneye bahçenin bir bölümünü komple menekşeye ayırmak istiyorum. Ayrı bir gübreleme ve ilaçlamaya ihtiyaç duymadı. Elimde yeterince tohum olacak diye tahmin ediyorum. Tahminimden az olursa tüm isteyenlere birkaç da olsa tohum göndermek isterim çünkü dediğim gibi mutlaka denemelisiniz, iri ve sürekli açan, diri duran çiçekleri ile pek güzeller.Bugün çektiğim resimleri müsait bir zamanda eklerim. Mutlaka her bahçede olması gerek diye düşünüyorum. Tohumları viyollere ekmiş oradan bahçeye aktarmıştım ve herhangi bir zorlukla karşılaşmadım.
Resimleri dün çektim. Rüzgarlar sonrası yamulmuş ve son yağmurlarla otların arasında kalmış biraz.

Eklenen Resimler

Düzenleyen TCM : 04-10-2014 saat 07:53
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön