View Single Post
Eski 12-09-2014, 23:17   #8
otekcan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-01-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi badrobot Mesajı Göster
Cemaleddin abi. elbette seninde söylediğin gibi kalınlık herşey değil ve bazen çok şey ifade etmiyor. Hele birde kalın gövdede dalları gövdeye göre orantılı olarak kalınlaştırmak ta ayrı bir dert ve zaman. Biliyorsun son dönemlerde bende ince ağaçlardan mini bonsai yapma hastalığı başladı. Yani aslında bu ağacın ince olmasından daha çok ağacın bir gingko olması beni kaygılandırdı. Zira bu ağacın rüzgarda yaprağı bile ağır çekim sallanıyor. Ağaç çok yavaş gelişiyor. Senin çalışmalarında kullandığın ve üzerinde kafa patlatıp, emek verip yıllar içerisinde şekillendirdiğin ağaçlar, bu ağaca göre çok daha fazla hızlı gelişen türler. Ama yinede senin yıllarını alıyor. Arkadaş bonsaiye yeni başlamış, bir çok açıdan tecrübesi yok. Benim maksadım onun hevesini kırmak değildi ama gingkonun arkadaşımızın hevesini kırmasına engellemekti.
evet belirttiğiniz gibi bonsai sabır isteyen bir iş ve yavaş büyüyen ağaçlar yeni başlayanlarını hevesini kırmak için birebir. sizin ne demek istediğinizi gayet iyi anlıyorum. önerileriniz için teşekkürler

otekcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön