View Single Post
Eski 10-09-2014, 11:16   #80
mor-salkım
Ağaç Dostu

mor-salkım's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2010
dün fotoğraflarını koyduğum yosunum yoğurt sürdüğüm tahta çubuğa atlamaya başlamış galiba çünkü çubuk yeşilimsi bi renk olmuş alt taraftan yarım cm kadar bir bölgede. sanırım bendeki yapraklı kara yosunu. Fakat bahçede kuytu bir köşede toprağın yüzeyinde çok ince kadifemsi bir tabaka yosun oluşmuş. o daha öncede olmuştu kalınlaşmıyor hep öyle kalıyor. ondan da bir parça aldım 1 cm kadar çünkü azıcıktı. dün ona da yoğurtlu su püskürttüm. keyfi iyi gözüküyor ancak ben onu bir taşın üstüne koydum. acaba ona illa toprak gerekirmi? gerçi gözlemlediğim kadarıyla yakınındaki bir taşa da atlamıştı.bakalım neler olacak bu arada elinizde var olan yosun ve bazı bitkilerinize yoğurtlu su püskürtebilirsiniz denedim harika oluyor. sarmaşığım vardı bir türlü uzamıyordu minik sürgünü parlak ve büyümüş durumda şu an. yaprakları da çok parlak oldu sanki cila sıkmış gibi annem kauçuk gibi bitkilerin yapraklarını babaannesinin bira ile sildiğini söyledi o zamanda çok parlak oluyormuş. ( yaklaşık 0,25l suya 10 damla falan yoğurt koydum sanırım). Gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğim.

mor-salkım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön