Konu: heyyamola
View Single Post
Eski 03-09-2014, 00:08   #12
heyyamola
Ağaç Dostu

heyyamola's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2009
Pink Vernissage Domates

Name:  DSCN1945.jpg
Views: 4345
Size:  30.6 KB

Name:  DSCN2506.jpg
Views: 4328
Size:  41.9 KB

Name:  DSCN2512.jpg
Views: 4411
Size:  38.9 KB

Bitki türü: Sebze
Bitki ömrü: Tek yıllık
Tohum Türü: Domates
Tohum çeşit adı: Pink Vernissage Domates - Solanum lycopersicum
Tohum kaç yıldır sizdedir: İlk yıl
Tohum alınan bitkinin yetiştirildiği yer: Kayseri, rakım 1300 mt.
Size nereden geldi: Sn. bahcedenn
Tohumun kökeni: Ukrayna
Kullanılan gübreler: Yanmış koyun gübresi
Kullanılan ilaçlar: Kullanılmadı
Hasat yıl ve ayı: 2014 yazı
Bitki tipi ve gelişim durumu: Sırık bir çeşittir. İyi bakıldığında çok kuvvetli gelişir. Yalnız askı sistemi uygulamanıza gerek yoktur. Salkımlar o kadar ağırlık yapmazlar. Ama bitkiyi mutlaka sağlama almalısınız.
Meyvelerinin ayırd edici özellikleri: Bitkinin üzerinde 5-6-7 li salkımlar halinde bulunan meyvelerin tane ağırlıkları ortalama 45 ile 50 gr arasında değişir. Bu güzel meyvelerin rengi, üzerinde koyu yeşille başlayan çizgilerin meyve olgunlaştıkça belli belirsiz yeşil ile sarımsı solgun turuncu çizgiye döndüğü pembemsi kırmızıdır. Aroması güzel ve oldukça verimlidir. Bana göre bu ürünün tek eksi yönü kabuklarının biraz belirgin olmasıdır.

Ukrayna'da gerçekleştirilen çizgili domates üretim projesi kapsamında ortaya çıkan bir seri çizgili çeşitten birisidir. İlgi çekici görünümü ile son yılların heyecan verici çeşitlerinden birisi olan bu çeşidi yeriniz müsait ise 1-2 kök bile olsa yetiştirmenizi tavsiye ederim.

Not: Bilgiler Sn. bahcedenn' den alıntıdır. Benim gözlemlerim de bire-bir aynıdır.

Düzenleyen heyyamola : 22-09-2014 saat 13:29
heyyamola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön