View Single Post
Eski 08-08-2014, 13:27   #64
Lilium
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan Mesajı Göster
Ben bir ziraat mühendisi olarak organik tarıma inanmıyorum.
Aynen bende inanmıyorum, inanmıyorum derken türkiyede yapılana inanmıyorum, bir taraftan verilen zehirlerle zararlılar öldürülürken üremesi az olan faydalılarda öldürülmekte, doğadaki dengeyi bozduk ortalık zararlıdan geçilmiyor.

Diğer taraftan verdiğimiz zehir ve gübrelerle toprağımızı bozduk bir çok mantari hastalık türedi, bu durumlar varken ticari anlamda doğal organik tarım yapılabileceğine inanmıyorum.

Hiç mi yapılamaz, yapılabilir,

Örnek: ahmet bey bahçesine 10 kök 20 kök domates eker ve hiçbir zirai ilaç gübre vermez ve ilaç vererek bir kökten 5 kg domates alabilecekse ilaç vermeyerek 0.5 kg alır (Belkide hiç alamayabilir) ve bunu yer bu doğaldır, ama bunu ticari yapıyorsanız bir kilo domatesin kilosu 10 tl den aşağı olamaz, üreticide kendini düşünmek zorunda 5 kilo almak varken belkide hiç ürün alamama rizki varsa ortada aradaki fark da olması doğaldır,

Benim takıldığım Diğer başka bir konu ürününü ilaçlı mücadeleyle üretmeyi tercih ettiysen şu işi de bilinçli yap daima en az zehirle mücadele et, larva dönemlerini takip et, en etkili olacağı dönemde ilacını at, beş kere 8 kere ilaç atacağına bir kere at.

Haziran ayında trakyada bir zeytin üretisiyle biraz sohpetimiz oldu tüylerim ürperdi, daha henüz haziran ayında olmamıza rahmen 8 ilaçlama yapmış, uzatmayayım, neden bu kadar zehir dediğimde ne yapayım abi ürünümmü mahvolsun,
-İnsanları mahvediyorsun ya
- Banane insanlardan benim ürünüm bahvolursa ben biterim.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön