View Single Post
Eski 28-07-2014, 00:44   #96
bahceseven
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-07-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bonsaisever Mesajı Göster
Limon ağacımı geçtiğimiz sene bir arkadaşıma hediye verdim , son durumunu ben de merak ediyorum
Bonsaiden anlamadığı için, pek iyi bir durumda olduğunu da sanmıyorum.
Bir dostunuza hediye ettiğinizde, bunun pek önemi kalmıyor.
Kendisini görmeye gittiğimde bakımını yapmadan ve yaptıktan sonraki resimlerini çekerek buraya eklerim.
Tabii halen yaşıyorsa
İyi günler yeni üye olduğum herseyden önce bu site çok yararlı.....Sayın Bonsaisever, limonla ilgili paylasimlarınızı dikkatle takip ediyordum hatta limon bonsai yapmayı sizin paylaşımlarınızla kafaya koymuştum bu yaptığınız 3 bölüm yayınlanıp sonra kaldırılan diziler gibi oldu En azından Limon su anda ne durumda merakımızı giderebilirmisiniz? .Ayrıca Limon yapan diğer arkadaşlarda ne kadar çok foto paylaşırsa bizleri o kadar aydınlatır.Tohumdan zor olduğunu biliyorum ama ben yediğim limonların tohumlarını çimlendirmeye başladım bile sabredip öğrenerek zamanı değerlendirmeyi seçiyorum.Yalnız sorularım olacak kazık kök yapan bitkiyi şaşırtınca saçak köke eğilim gösterir demişsiniz limon da kazık kök olduğundan şaşırtma işe yararmı? Limon bonsailerinin resimlerinde yayvan pot'da ekilmişler de mevcut bunu nasıl başardılar?.Birde limon 0'C altına inmemeli demişsiniz ankarada evde büyütebilirmiyim Saygılar.

bahceseven Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön