View Single Post
Eski 19-07-2014, 23:22   #2
secere
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2014
yukarıda yardım edilmesi umuduyla :-) yazdığım yazıya bunca zaman cevap gelmedi. ya ben çok abes sorular sordum ya da basiretim bağlı galiba:-) ciddi olarak olaya giriş yapmak istiyorum ve yardımlarınız oldukça önemli. şimdi sorumu biraz değiştirerek sormak istiyorum.

760 m2 arsamı ağaçlarla donatmak istiyorum. ev yapma düşüncemi ötelediğim için bahçenin iç kısımlarına da ağaç dikeceğim. Limon. mandalina, portakal, zeytin, nar, avakado, erik, kiraz, kayısı,ceviz, incir, dut, hunnap, badem, amme, vişne, elma gibi

1-yukarıda saydığım ağaçları dikerken belli bir sıra takip etmem gerekiyor mu. mesela öğrendiğim kadarıyla portakal ile limon yan yana dikilmezmiş.

2-her bir ağacın arasına 3 metre mesafe koymam yeteri olur mu. değilse hangi ağacın mesafesi ne kadar olmalı

3- yukarıda saydığım ağaçlardan tek olarak dikilmesi durumunda meyve vermeyecek olanı var mı? yani hangileri en az çift dikilmeli

4-arsanın etrafını boru direkli çit ile çevirmeyi düşünüyorum. bu konuda maliyeti düşürebilmem için bir adres veya tavsiye verebilir misiniz.

sorularım çok olabilir. yazımı okuyanlar hepsine cevap vermek zorunda değil. bildiğiniz kısma cevap verseniz bahçe işlerine merak salmış bu kardeşinizi çok mutlu edersiniz. teşekkürler

secere Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön