View Single Post
Eski 18-07-2014, 18:19   #24
İsmail Kuzucu
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birnefestoprak Mesajı Göster
Lutfen aciklar misiniz, siz aileden gelme bir ciftci ve tarimdan para kazanan birisi olarak, ben size sorana kadar kendi yorenizin kavunu olan Musakca Kavunu'nu biliyor muydunuz yoksa bu kavunu ben size bilgi verdikten sonra cevreye sorup mu buldunuz? Bunu sizi elestirmek icin sormuyorum ama yanitiniz ANATOHUM Projesi'nin ana amacinin daha net anlasilmasini saglayacak.

Bir de etkinlige dedenizin pembe domatesinin tohumundan da bir miktar gonderebilirseniz seviniriz.
Kendi yöremizi geçtim, pazarda yanımızda satılan kavunun dahi Musakça kavunu olduğunu bilmiyordum. Sonradan öğrendim ki kokulu kavunun gerçek ismiymiş. Ve maddi getirisi azaldığı için fazla eken olmuyormuş.

Elimde 1 kg kadar tohum var. Kokulu kavun olduğunu önceden bilseydim çok yollardım. Her sene olduğu gibi bu senede bahçeye ekim yaptık, en son yumurtadan biraz büyüklerdi. Umarım etkinlikte hak ettiği yeri bulup üretimde çoğalır.

Tohum aldığım zaman kısıtlı olsada paylaşım yapacağım. Birde bu sene pembenin kırmızısını ektik, Iğdır domatesi olarak geçiyormuş. Tohum durumuna göre onuda paylaşacağım.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön