View Single Post
Eski 18-07-2014, 14:59   #1740
kelebek çalısı
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 06-01-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Charlaux Mesajı Göster
sn.Ludisa Exellence,

Linkleri vermemdeki tek sebep bilgilerin kendi deneyimlerime ait olmamasi ve diger uyelerinde tercumemden suphe duyarlarsa kolayca bulup bakabilmelerini saglamak.Kendi deneyimlerime ait bir bilgi vermiyorsam bu bilginin guvenilir bir kaynaktan olduguna emin olabilmeliyim ki bunu paylasabileyim,emin degilsem de bunu belirtmeliyim ki en azindan okuyanlar buna karar versin.Kaldi ki linki yanina (bknz) olarak kopyalamanin okuyucuyu konudan uzaklastiracak kadar uzun oldugunu dusunmuyorum; ilgileniyorsaniz linki kopyalarsiniz ilgilenmiyorsaniz yeterli geldiyse yazilanlar okur gecersiniz.Bir soruyu yanitlarken kisisel disina cikip daha genel yazabilmeliyiz ki 69 sayfalik basligin kullanicilara bir faydasi olabilsin.Verdigim bilgi her ne kadar AOS'e ait olsa da tum seviyeden orkideseverlerin anlayabilecegi seviyede.

Agaclar.net forumu genis bir veritabanina sahip ama AOS'ten ya da agaclar.net'ten bilgi paylasimi arasinda bir fark goremiyorum.Sonuc olarak ek olarak agaclar.net'e bakin dememdeki sebep AOS'tan alintiladigim bilginin anlik, agaclar.net'in uzun vadeli bir cozum sunacak oldugunu dusundugumden o sekilde demeyi tercih ettim.
Saygilar
AOS sitesine ben de girerek, faydalanıyorum. Daha farklı sitelerden de faydalanıyorum. Belirttiğiniz gibi ilgilenmek isteyen için çok yararı olabilir. Link verme işleminin kimseye zararı olmaz, faydası olur.

kelebek çalısı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön