View Single Post
Eski 18-07-2014, 11:10   #18
Sevgi Durul
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi macuroğlu Mesajı Göster
Sayın birnefestoprak sayfanızı inceledim ve aklımı kurcalayan sorular oldu siz bendende yerli tohumlardan istediniz ve çoğu yerli tohumuda yurtdışına taşımışsınız ben sizin bu ticari amacınızı anlamış değilim benim görüşüm anadolu tohumları anadoluda kalmalı yıllarca bzim tohumlarımız yurtdışına satılıp genetiği bozularak bize geri satılıyor benim doğal tarım yapmamın temel sebebi bu ve ben size hiç bir şekilde tohum gönderemem iyi günler
Durduk yere neden böyle bir mesaj yazılmış, anlayamadım.

Birisine herhangi bir şey gönderip göndermemek kişilerin inisiyatifindedir. Kimse kimseden zorla bir şey talep etmiyor ve almıyor. Göndermezsiniz, olur biter.

Kaldı ki Sayın birnefestoprak, 2013-2014 Tohum Takas Etkinliğinde 11 kalem tohumu paylaşıma açmıştır. Ayrıca ANATOHUM projesi kapsamında paylaşımları vardır.

İstediyse bile sadece istemekle yetinmemiştir. Tohum dağıtımlarında katkısı yadsınamaz.

Tohum paylaşımlarında ve diğer paylaşımlarda kırıcı, üzücü, yıpratıcı mesaj yazılmaması taraftarıyım. Bu mesajı bu yüzden yazdım, yoksa mesleğim avukatlık değil.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön