View Single Post
Eski 17-07-2014, 00:54   #1738
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ludisa Excellence Mesajı Göster
Diyen birini American Orchid Society (AOS) e yönlendirmekte niye?

(Siz çok iyi İngilizce bilebilirsiniz hatta muhatabınız sevgili smbolgili de çok iyi İngilizce bilebilir de burası forum olduğundan sonraki okurlarımızın kafasını karıştırmak, canlarını sıkıp konudan uzaklaştırmamak adına.. diye bir cümle ile konuyu uzatmadan kaldı ki zaten gerekli tercümeleri de yapmışsınız.)

Fakat AOS deki makaleleri hatmetmiş biri olarak inanın agaclar.net deki makaleler yeterli hatta yeterlinin üstünde (başlangıç seviyesi için)..

Sonuç olarak sn.Charlaux

. değilde agaclar.net e ek olarak AOS e bakarsanız desek en azından yeni başlayan arkadaşlar adına ya da emeklemeden koşmamak adına. Bilmem haksızmıyım.

Phal, sulama, saksı değiştirme, gübreleme, ışık, nem, vs. hatta bir yerlerde güneş yanıklığı da olacaktı..
www.agaclar.net/forum/orkide/3512.htm

Saygılarımla.
sn.Ludisa Exellence,

Linkleri vermemdeki tek sebep bilgilerin kendi deneyimlerime ait olmamasi ve diger uyelerinde tercumemden suphe duyarlarsa kolayca bulup bakabilmelerini saglamak.Kendi deneyimlerime ait bir bilgi vermiyorsam bu bilginin guvenilir bir kaynaktan olduguna emin olabilmeliyim ki bunu paylasabileyim,emin degilsem de bunu belirtmeliyim ki en azindan okuyanlar buna karar versin.Kaldi ki linki yanina (bknz) olarak kopyalamanin okuyucuyu konudan uzaklastiracak kadar uzun oldugunu dusunmuyorum; ilgileniyorsaniz linki kopyalarsiniz ilgilenmiyorsaniz yeterli geldiyse yazilanlar okur gecersiniz.Bir soruyu yanitlarken kisisel disina cikip daha genel yazabilmeliyiz ki 69 sayfalik basligin kullanicilara bir faydasi olabilsin.Verdigim bilgi her ne kadar AOS'e ait olsa da tum seviyeden orkideseverlerin anlayabilecegi seviyede.

Agaclar.net forumu genis bir veritabanina sahip ama AOS'ten ya da agaclar.net'ten bilgi paylasimi arasinda bir fark goremiyorum.Sonuc olarak ek olarak agaclar.net'e bakin dememdeki sebep AOS'tan alintiladigim bilginin anlik, agaclar.net'in uzun vadeli bir cozum sunacak oldugunu dusundugumden o sekilde demeyi tercih ettim.
Saygilar

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön