View Single Post
Eski 26-06-2014, 16:21   #5
STLMS.DZMN
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-03-2013
leventali hocam sağolasın. Suyun tamamen değişmesi olayını bilmiyordum. Ben devirdaim eden sistemde besin ve su eksildikçe ekliyorsun ve aynı sistem devam ediyorsun diye biliyordum. Bu yüzden de ne kadar büyük olursa besin ph falan o kadar uzun sürede değişir mantığıyla düşündüm. Böyle önemli bir nokta nasıl gözümden kaçtı hayret. Okuyorum okuyorum ama konular çok uzun ve karışık olmuş deme ki geyiğe çalan yerleri geçiyorum diye önemli noktalarda atlıyorum.

Sorular
- 40 Litre ile domates, salatalık ve biber kaç kök için ideal olur?
- Peki atıyorum 20 litrede 15 günde suyu tamamen değiştiriyorsak. 60 litrede 45 günde değiştirmek gerekir orantısı kurabilir miyiz?
-Cocopit ve perlit karışımı çok kullanan olmuş. Bende aynı şekilde karışım yapıp saatte 15 dk sulama planlıyordum. Hangisi iyi olur? cocopit perlit karışımına saatte 15dk sulamak mı? Yoksa sadece perliti devamlı sulamak mı?
-Haziran sonu olması itibari ile bu sistemi açık terasta çalıştırmam bir sonuç verir mi? Geç kaldım mı?
Aynı sistemi marul falan yapsam o belki daha kurtarır gibi zaman olarak. Bu konuda da beni aydınlatırsanız sevinirim.
-Şuanda toprakta yetişen domateslerim falan var ordan söküp kökleri yıkayıp sisteme dahil etsem olur mu?

Ankarada bu konuda tecrübeli birini yakalasam ziyaretine gidecem bire bir sorularımı sormak için. Tanıdığı olan ve ya ankarada olup bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçecer.

STLMS.DZMN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön