View Single Post
Eski 14-06-2014, 12:40   #27
Semace
Ağaçsever

Semace's Avatar

Giriş Tarihi: 06-05-2014
Toprak karışımı

Merhabalar..
Değerli bilgileriniz için öncelikle hepinize çok teşekkür ederim.. Acemi bir yetiştirici olarak, agaclar.net ile tanışmadan önce, bitkilerimin saksı değişimlerini yapmıştım. Torf, orman humusu, öğütülmüş çam kabuğu karışımıyla tüm bitkilerimin saksılarını donattım.. İyi mi yaptım kötü mü bilemiyorum.. Bir arkadaşımın fikir vermesiyle ziraat mühendisi bir Bey ile görüşüp, basacode ve fetrilion combi ürünlerini aldım. Basacode ürününü saksılara ebatlarına göre değişkenlik gösterecek şekilde ölçü ile karıştırdım. Fetrilon combi ise 2 haftada bir ölçüsüyle su ile karıştırarak yapraktan vermekteyim. Muhakkak eksiklerim var, zamanla öğrenip uygulamaya çalışıyorum. Sizlerden ricam eksiklerim nelerdir, nelerle tamamlayabilirim canım bitkilerimin soluklarını..

NOT:
Fetrilon Combi2; Bor, Bakır, Demir, Mangan, Molibden, Çinko ve Mikro bitki besin karışımı.
Basacode; Azot %17, Amonyum Azotu %17, Nötral Amonyum Sitrat ve Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit %43, Suda Çözünür Fosfor Pentaoksit %38, Bakır %0,05, Demir %0,15, Mangan %0,015, Çinko %0,01.

Teşekkürler..
Selam ve sevgiyle...

Semace Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön