View Single Post
Eski 09-06-2014, 12:51   #285
lkma
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-06-2014
Arkadaslar
Okadar i-bocek hakkinda yazmissiniz,amahepsi bosa gidiyor sununda.
Bakin hep tirtil ve kelebek hakkinda yazmissiniz.
Butunsitelerdede hep boyle Yumurtalarim cikti bu gidisle benim yumurtalar geberecek.

Birazda yumurta doneminden bahsedin allah icin..

Bu yumurtalar nasil saklanacak, biriniz 5 derece demis biriniz 15 derece biriniz buzdolobina demis birinizde sakin koymayin demiz biriniz yatak odasi demis birinizde mahsendemis.

Bakin millet neyi ogrenmek itiyor, sorulara bakin iyiokuyun ha.
1 -bu yumurtalar bende cikti hep zemine yapismis nasil toplicam, yikanacak mi, bir sitede asitle yikayin diyor ne bu ya H2SO4 olur mu.
2 -Neyin icine koyacagiz.
3 -Bu yumurtalar, biz hicbirsey yapmazsak sicaklik uygunsa hemen cikarmi yani hemen tirtil kelebek tekrar yumurta ve ayni ortam yine ayni periyod, hep oylemi olur.
4 -yoksa yumurtalari hemen sogutmamizmi lazim.
5 - Kac ay, nerede sakliyacagiz, unutmayin ev ortamindayiz.
6 - buz dolabinin sebzeligine koyarsam, bahcede dut agacinin filizlendigini gorunce birden mi cikaracagim yoksa yavas yavas isitarakmi.
7 -yumurtalar temmuz da veya agustosta cikarmi veya biz istedigimiz zaman. Bitki tohumu a benzetyorsunuzda,

Yumurta surecinden bahsedin, temmuz agustosta yumurtalar haslanirmi, yoksa cikarmi.
Allah icin yumurta donemini anlatin artik, hep tirtil hep kelebek diyorsunuz yumurtadan bahsedin yumurta yumurta, aaa bune ya tirtil olduk kanatlanip ucmayi ogrenecegiz neredeyse daha bu yumurtalara ne olacak ogrenemedik.

Butun formu bosuna okudum tambir bucuk saatim bosa gitti.

lkma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön