View Single Post
Eski 03-06-2014, 17:41   #15
msy33
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-04-2013
yaptıklarım

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sebastian07 Mesajı Göster
sayın msy 33 ilaç için bulunduğunuz bölgedeki zirai ilaç firmasının bu yıl için önerdiği ilacı kullanırsanız iyi olur ayrıca ilaç bir defa kullanılır ikinci defa aynı ilaç kullanılmaz çünkü böcek ilaca karşı bağışıklık kazanır ikinci defa başka bir ilaca geçilir

toprağın kireç oranın düşürmek için hümik asit kullanmanızı tavsiye ederim hem ucuz hemde daha faydalı litresi 4-5 tl civarında fazla para vermeyin gerek yok ayrıca şelatlama etkisi de var bu da bitkinin yapraklarının koyu yeşil olmasını sağlıyor iyi günler
önceden ACTINMOR+LUNA (BAYER) + RİDOMİL GOLD MZ 68 WG bunları karıştırarak kullanmıştım tam faydasını görmedim bugun ilaç bayine giittim PYRAMİTE diye bi ilaç verdi 20LT. suya 20gr. ve öceden kullandığın ACTINMOR 20LT. suya 10gr ikisin karıştır dedi karıştırdım bu gün ilaçladım bakalım ph düşürmek için çok yöntem denedim HUMİK ASIT (katısı) ile KUKUR (BENTONİTLİ) olanından baharın başında verdim sonra 3 suda DEZOX ve SALTEX pH DÜŞÜRÜCÜ VE TUZLULUK GİDERİCİ+DMC COMBİ MİX (İZOELEMET)+MANGAN SÜLFAT İÇERİKLİ+MAGNEZYUM SÜLFAT uyguladık ancak daha kömür gibi bir yaprak göremedik azot derseniz baharı girişi ile ENTEC SOLUP 21 AZOT uygulamasını 2 defa yaptım

Eklenen Resimler

msy33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön