View Single Post
Eski 24-05-2014, 10:57   #361
gizlim
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
Evet, çok doğru Yumurta verimi çok düşük. Hintlerin üstün özelliği çok dayanıklı olmaları. Bizim köyde çok tutuluyorlar. Dayanımlarını ve etinin lezzetini övüyorlar. Bir gözü hep havadadır, kolay kolay şahine yavrusunu kaptırmaz...
Biz de ilk tavukları köyden alınca ister istemez hint sahibi olduk.
Burada hintlere kümes bile yapmıyorlar. Açıkta ağaçlara tüneyerek yaz kış yaşıyorlar.
Horozumuz iki kere ölümden döndü. Bir seferinde öldü sandık . Baktık sabah ayakta duruyor. Bir kaç gün kapatıp bakım yaptık, şimdi biraz aksasa da hala şiddetle sürüsünü savunmaya devam ediyor. Karşısına ayı çıksa saldıracak, neredeyse.
Ama yeni civcivlerimizi karma çıkartıyoruz. Hintleri fazla çoğaltmak istemiyoruz...
isterseniz size benim tavuklarımın yumurtalarından yollayabilirim. geçen yılki sansar faciasından sonra önlemleri arttırıp kafesi yerinden söküp tuğladan ev yaptım ve 1 tane av köpeği aldım. bu yılki yavrulardan ziyanım yok. keçi bakmak istiyorum ama bu bölgede keçi bakması çok zor olur tavuklara ayran vermenizi tavsiye ederim dirençlerini artırır aynı zamanda köpeklerinizede verebilirsiniz.

gizlim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön