View Single Post
Eski 21-05-2014, 11:26   #8
murat doğan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Akhilleus Mesajı Göster
Sn. murat doğan teşekkürler bende deneme yapmayı planlıyorum umarım başarılı olurum bakalım denemeleri burda paylaşırım.
İyi çalışmalar...
sayın akhilleus biraz aradım ama bulamadım. Yanlış hatırlamıyorsam moderatör arkadaşlardan birinin çalışması idi. Ağacı şeffaf büyük bir plastik saklama kabı tarzında bir kabın içine koyarak, ağaç için kontrollü şekilde nemli bir ortam oluşturuyordu. böylelikle ağaçta aşağıya doğru uzantılar oluşturulmaya çalışılıyordu. Yine bir çalışmada dallar üzerinden aşağıya kadar bir koridor şeklinde naylon tüp diye tanımlayacağım şekilde uzantılar yapılıyordu. böylece o tüp içerisinde nem oluşturularak o dalın o bölgesinden aşağıya doğru uzantı elde edilmeye çalışılıyordu. biraz karmaşık bir anlatım oldu ama keşke linklerini bulabilseydim. tecrübeli arkadaşlar biliyordur mutlaka. bende ikinci anlattığım yöntimi ilerde uygulamayı düşünüyorum. hatta bu yaz yapılacak düzeneğin üzerinde çalışıp nasıl yapılıra kafa yorarak denemek istiyorum. paylaşırım burada. sizede çalışmalarınızda başarılar diliyorum

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön