View Single Post
Eski 19-05-2014, 23:02   #157
sapinuva
Ağaçsever

sapinuva's Avatar

Giriş Tarihi: 20-07-2006
Bende sizler gibi nar sevdalısı biriyim.Geçen yıl oluşturduğum meyve bahçesine 3 adet nar fidanı diktim.İki tanesini bir tanıdıktan açık kök olarak diğerini de bir fidancıdan yine açık kök olarak aldım ve Kasım ayında diğer fidanlarla birlikte diktim.Diğer fidanlarım açtılar ama narlardan hiç ses çıkmadı.Yaz mevsimi de geldi geçti tık yoktu.Geçen Kasım ayında yeşermeyen narları söküp attım.Belki açık kök olduklarından tutmamış olabilirler diye tüplü nar fidanları alıp yeniden diktim.Bugün itibariyle son dikmiş olduğum 3 nar fidanı hala açmadı.Bizim buralarda nar yetişiyor.Pek çok tanıdığımın bahçesinde var ve meyve veriyorlar.Ben daha tutturamadım bile.Dün iki farklı kişi (bu sene 30 Mart ta büyük bir don yaşadık) don nedeniyle narlarının yandığını ve kuruduğunu söylediler.Acaba benim narlar da mı aynı kadere mahkum olmuşlar?Yoksa ben mi hata yapıyorum.Toplamda 6 nar diktim hepsi de Kasım ayında ama olmadı.Yanlış zamanda mı dikiyorum diye soruyorum kendi kendime.Onları da söküp atayım mı acaba?Yeniden gidip tüplü nar fidanı alıp tekrar diksem mi?Off kafam karışık

sapinuva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön