View Single Post
Eski 13-05-2014, 11:36   #30
confuest
Ağaçsever

confuest's Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2011
Ev yapimi karisimlarin hepsini yaptim ama bitlere hicbir etkisi olmuyor. Bosu bosuna ugrasmayin zahemte girmeyin. Zirai ilac alamayan,bulamayan arkadaslar icin bir yontem paylasiyorum. Bu yontemle unlu bitlerin kokunu kurutabilirsiniz. İlk önce bitkisi saksidan ayiriyoruz , koklerindeki topragi tamamen temizleyip bitkiyi ve kokleri normal suyla yikiyoruz daha sonra bitkiyi dikmeden havadar direk gunes isigi almayan biryere birakiyoruz. 1-2 gun sonra , marketlerde Detan Sinekkıran adlı ilacı bitkinin heryerine püskürtüyoruz ve 3-4 saat bu sekilde beklemesini sagliyoruz, daha sonra bitkiyi tekrar su ile yikayip, temiz bir topraga(eski topragini cope atin) dikiyoruz birkac gun direk gunes isigi almayan biryerde bekletip daha sonra gunesli biryere koyuyoruz. Bu sekilde bitki unlu bitlerden %100 kurtuluyor ve hicbir zarar gormuyor. 2-3 adet kaktuste bu yontemle bitlerden kurtuldum. Bir tanesinin her tarafini bitler istila etmisti koklerine kadar onlarin bile kokunu kuruttu ve kaktuslerim sapasaglam oldular.

confuest Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön