View Single Post
Eski 11-05-2014, 14:49   #26
akçabardak
Ağaç Dostu

akçabardak's Avatar

Giriş Tarihi: 21-03-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -Esin- Mesajı Göster
Bu sayfayı açmakla ne iyi ettiniz sevgili akçabardak Hepsi çok güzel bitkilerinizin, özellikle sedum palmeriyle autumn joy saksılarını ne güzel doldurmuşlar, bayıldım! Adını bilmediğiniz bitki Crassula ovata, para ağacı da derler. Çiçek açtıran zengin oluyormuş. Siz çiçekleri gördüğünüze göre şimdiye kadar parayı bulmuş olmanız lazım
Sevgili esin çok teşekkür ediyorum, sayfayı açarken biraz tereddüt ettim, sayfa açacak ne kadar bitkim var ki demiştim ama hepsini bir araya toparladıktan sonra kararımı değiştirip yeni sayfa açmam gerektiğini düşündüm.

Sedumnar evet saksılarını doldurdular hele de çiçeklenince çok daha hoş görüntüleri oluyor.

Crassula ovatanın adını sizden öğrenir öğrenmez hemen notumu alıp fotoğrafın altına adını yazdım, çok teşekkür ederi.

Çiçek açtıran zengin olduğunu yazmışsınız. Hiç duymamıştım şimdiye kadar onu da öğrenmiş oldum, pek zengin sayılmayız ama çok şükür başımızı sokacak bir ev, yazlık bir de arabamız olduktan sonra daha ne olsun, zenginlikte hiç gözüm yok, çocuklarım, torunlarım ve bitkilerimle daha zenginim onlar beni mutlu ediyorlar. Allah bu kadarını herkese her isteyene nasip etsin dilerim.

Daha sizlerden çok şeyler öğrenecemiz var. Sevgiler

akçabardak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön