View Single Post
Eski 04-05-2014, 12:32   #328
İsmail Kuzucu
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ametarasu Mesajı Göster
Allah kolaylıklar versin, gerçekten gayretiniz ve azminiz takdire şayan, bahçeniz ve seranız muhteşem.

Ancak kesinlikle tarım okumayı düşünmeyin derim. Bir mesleğin, zanaatin en iyi "usta-çırak" ilişkisiyle öğrenileceğini düşünüyorum. Ne yazık ki ülkemizdeki eğitim sistemi insanların merakını körükleyip teşvik edeceğine öldürüyor. O yüzden iş hayatında çok az insan okuduğu bölümle alakalı işte çalışır. Benim kanaatim tarım ile alakalı bir bölüm okumuş olsanız toprağı bu kadar sevmezdiniz.
Ilgınız ıcın cok tesekkur ederım sayın ametarasu. Elımızden geldıgı kadar bıseyler yapmaya calısıyoruz.

Tarım bolumundekı amac belge almak yoksa o bolumden cıkanların fazla bılgısı dahı yok. Isler ılerledıkce resmı yerler bakım ıcın belgeyı sart kosuyorlar. Bu yuzden okuyup belge almak daha mantıklı.

Egıtım sıstemı konusunda haklısınız onceden de bundan bahsetmıstım. Mesela benım bolumun bılgısayardı bu bolumde yazılım, donanım, grafık, sıte, dunya kadar ders vardı. Aslında hepsının ayrı bolum olması gereklı cunku cok farklı konular.

*Harf hataları ıcın kusura bakmayın telefondan yazıyorum.

İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön