View Single Post
Eski 04-05-2014, 11:52   #1
becoca
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-05-2014
Becoca / Bahçe

Merhabalar Salı günü satışını alıyoruz. Bundan sonra bende aranızdayım.Birçok soruyu cevapsız bırakmam gerekecek.Çoğunu bilemiyorum.
Resimleri hafta sonuna kadar paylaşacağım.

Bahçenin bulunduğu şehir: Tekirdağ/Ulaş/Esenler Köyü
Bahçenin büyüklüğü: 600 Metre
Güneş, rüzgar, yağış, tuzluluk vb koşulları: Bu konuda bilgi sahibi değilim
Bölgenin Soğuğa Dayanıklılık Haritasındaki yeri : 8b
Bahçenin türü (konut, işyeri, hobi, yazlık, özel uygulama vb): Köy evi-Yazlık
Bahçenin geçmişi hakkında bilgi verir misiniz? Önceki hali nasıldı?:Meyve ağaçları ve güller var. Bahcede 50 sm boyunda ot mevcut. Geçen yazdan bu yana bakım görmemiş.
Kaç yıldır bahçenizle uğraşıyorsunuz?:Yeni aldık. Salıdan sonra bizim İnşallah (6:05:2014)
Başlangıçta tasarım yaptınız mı? Profesyonel yardım aldınız mı?:Yardım almadım.Biraz bilgim var.
Bahçenin var olan durumunu gösterir, çizilmiş planı var mı? Varsa ekleyiniz:Ekte mevcut.
Bakımı nasıl yapılıyor? (profesyonellerce, kişisel) Kişisel olarak bakım yapılacak
Bahçede bulunan ek alanlar (limonluk, çardak, sebzelik, havuzvb.) nelerdir?: 25 Metre üzerine kurulmuş ev,çardak,minik bir malzemelik
Bahçe için bir hayaliniz, idealiniz var mı?:Evin yan tarafı bahçe, Ön kısmı ise peysaj düzenlemesi yapılacak.Belki bir havuz (süs)
Bahçede bulunan bitkilerin listesi (ağaçlar, çalılar ve diğer bitkiler):Üzüm,kiraz,şeftali,erik,ceviz ,fındık (Daha bilmediğim 25-30 Civarı ağaç mevcut)
Özellikle ilgilenip, yetiştirdiğiniz bitkiler var mı?:Şuan için yok. Ancak hanımeli yetiştireceğim Yaz günü kokusu muhteşem...
Varsa çok özel bir bitkinizin adı?:
Üretim, çoğaltma yapıyor musunuz?:Hayır
Bahçedeki su durumu ve sulama koşulları nasıl?:Kuyu ve şebeke suyu mevcut. Kuyu suyu tercih edeceğim. İlerleyen zamanda damla sistemi kurabilirim.
Su tasarrufu için neler yapıyorsunuz?:Şuan için bir çalışmam yok. Damlalama seneye kalır.
Toprak özellikleri:Bilgim yok.
Kompost yapıyor musunuz?:Ne olduğunu bilmiyorum.
Bahçenizde yaptığınız hatalar oldu mu?:Yapacağım hatalar muhakkak olacaktır. İlerleyen zamanda paylaşımlarda ortaya çıkar.
Zirai mücadele yapıyor musunuz? Hangi hastalık ve zararlılara karşı, hangi ilaçları kullanıyorsunuz?:İhtiyaç halinde yaparım.
Bahçeniz organik mi?:
Hangi tip gübre kullanıyorsunuz?:
Bahçenizde fare, manas gibi zararlılar var mı?:
Sulamayı (vahşi, yağmurlama, damlama, terleme) ne şekilde yapıyorsunuz?:Eski usül olacak (Vahşi bu olsa gerek) Seneye de damla sistemi.
Bahçenizin yerleşim alanının sağı ve solu dağ mıdır? Bitkileriniz soguk alıyor mu? Dağ değil ancak yüksek duvarla çevrili.
İyi ki yapmışım dedikleriniz neler?:Burayı iyiki almışım
Tetanoz aşısı oldunuz mu?:Hiçbir fikrim yok. Sorma sebebinizide merak ettim açıkcası

Düzenleyen becoca : 04-05-2014 saat 18:15
becoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön