View Single Post
Eski 09-07-2007, 18:46   #12
muratcan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-07-2007
Torfum geldi
şimdi ben anladığım kadarıyla yapıcaklarımı yazıyımda bi siz onay verin **** eksik gedik varsa söyleyiniz.
Torfu bi leğende bol saf suyla ıslatarak yoğuruyorum hamur yoğurur gibi(1 gün böyle beklicek) ondan sonra suyun fazlasını alıp içine %30-%40 oranında perlik koyucam perlit suyun fazlasını emicek. Bendeki vft i saksısından çıkarıp (kendi toprağını atıp kökleriylemi dikiyim yoksa kalıp halinde çıkıcakya aynen kalıp halinde yeni saksıya oturtup etrafına yeni torftanmı ekliyim orasını anlamadım )
Neyse yeni saksının altına biraz o torftan koyup hızlı bi şekilde normal çiçek değiştirir gibi değiştiriyorum ve değiştirdikten sonra 1 kereye mahsus üstten suluyorum(ama praecox hocamın dediği gibi perlit üste çıkmasın diye ektikten sonra saksının üzerine ekstra bir miktar torf koyucam) su taa aşşağıdaki saksı tabağına inene kadar ondan sonra devamlı saksının altından suluycamki toprak aşşağıdan suyu emsin ve bataklık gibi olsun.
Hepsi bu kadar dimi? Eksik bişi varsa yazarsanız sevinirim yoksada aynen böyle diyinde beklemiyim.
Şimdiden teşekkürler

muratcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön