View Single Post
Eski 02-05-2014, 10:51   #6
murat doğan
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-07-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nicholai hel Mesajı Göster
Kesinlikle! Yavaş gelişen ağaçlardan daha fazla haz etmeye başladım ben de. Yeni favorim yavaş gelişen ağaçlar.

Sn. murat doğan, ağacınız güzel, o dikey çıkan dalı artık kalınlığı nedeniyle sağlıklı bir şekilde eğebileceğinizi sanmıyorum ne yazık ki. Ama dert etmeyin, daha çok sular akar şu anki düşündüğünüz tarzların üstünden.

Ağaç bir alışsın yeni durumuna, bir coşsun, zamanla zaten birşeyler şekillenecektir kafanızda da.

İyi çalışmalar dilerim.
teşekkür ediyorum. yer sıkıntımdan dolayı zaten çok istememe rağmen aday sayımı artırma şansına sahip değilim. hatta hafta sonu öyle güzel oldukça kalın ve şekilli gövdeli dağ çileği, begonvil gibi ağaçlar buldum ki içim gitti. aklım orada kalarak uzaklaştım. shohin boy olabilecek begonvil, fırça çalısı, sarı papatya ve iki ficusla ayrıldım mekandan. sayın nicholai hel antalya çalışmamızda da konusu geçmişti. dala eğilecek yöne doğru kesi atarak eğmek şeklinde bir teknik konuşulmuştu. forumda da örnek çalışma vardı. Budanan bir dal üzerinde de sanırım sedirx arkadaş toplantıda bir uygulama yapmıştı. Gerçi dal kırılmıştı ama çok özenerek yapılmamıştı fikir vermek adına göstermişti. normaldir. biraz ileri bir teknik ama en son çare o tekniği uygulamayı düşünüyorum. ama şu an için o riski almayı gerektirecek bir durum yok.

murat doğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön