View Single Post
Eski 23-04-2014, 13:15   #20
Günüm
Ağaç Dostu

Günüm's Avatar

Giriş Tarihi: 07-08-2006
Yıllardır E.Milii koleksiyonu yapıyorum. Elimdeki çeşitler 50'nin üzerindedir. Tohumdan yetiştirdiğim nevi şahsına münhasır hibrit E.Milii çeşitleri ile epeyi kalabalık bir aileyiz. Yurtdışından en son kışa girerken alım yaptım ebay üzerinden. Satıcı kıza paketleme için epeyi dil dökmek zorunda kaldım. Biri hariç hepsi sağlıklı geldi. Esflora fidancılık üzerinden de epeyi çeşit aldım. Fiyatlarının pahalı olduğunu söyledim. Haklı olduğumu ama getirttikleri E.Milii çeşitlerinin çıplak kök geldiği için buradaki bakım süreci esnasında çoğunun öldüğünü belirttiler. Doğal olarak maliyetlerine yansıtmışlar. Benim alışveriş yaptığım Thailand'lı tedarikçi çok dürüst ve yardımsever bir satıcı çıktı. Ortak sipariş verilmesi durumunda elimde olmayan çeşitlerle ben de katılmak isterim. Bazı firmalar en az sipariş miktarı şu kadar olacak diye koşul koymuşlar. Bunu aşabiliriz sanırım toptan sipariş verebilirsek. Ancak mevsim olarak bahar uygundur. Yaz aylarında sipariş verildiğinde yolda kuruyabiliyorlar.

Günüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön