View Single Post
Eski 21-04-2014, 10:00   #42
handancakan
Yeni Üye
 
handancakan's Avatar
 
Giriş Tarihi: 22-11-2013
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 25
İlaç değil Zehir

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bahtiyar02 Mesajı Göster
merhaba dostlar.... Adıyamanda bulunan ziraai ilaç satan dükkana gittim. beyaz sinek ve yaprak biti için ilaç istedim. Orda bulunan kişi bana bir ilaç verdi ilacın son kullanım tarihine baktığımda 2007-2009. Kullanım süresinin dolmak üzere olduğunu, bunun yerine yeni tarihli bir ilaç istedim.

Beyfendi sanırım bilgili birisi değildi ve bana bir şey olmaz son kullanma tarihini dikkate almamamı söyledi.Bende ısrarla kullanım tarihinin önemli olduğunu ve yenisini istedim. Ellerinde yeni tarihli olmadığını söyledi.

Başka birisini çağırdı ona aynı durumu anlattım balkonumda sebze,meyva ve süs bitkileri yetiştirdiğimi ve beyaz sinek ve yaprak bitlerinin çokluğundan şikayet ettiğimi belirttim.

Yeni gelen bey efendi bana Lannate® 90 tüm böcekler için kullanılacağını tavsiye etti.

Aldım eve geldiğim zaman ilk yaptığım şey nette ilacı araştırmak oldu.İlacın çok zehirli olduğu ve evde kullanmayınız ibaresiyle birlikte pamuk,karnahabahar ve Domateste yeşil kurtlar için, Tütünde yaprak biti, mısırda mısır koçan kurdu ve mısır kurdunda etkili yazıyor.

Oysa yetkili bana tüm böcekler için geçerli demişti. Üzerindeki ibareden dolayı açıkcası korkup kullanmadım.Balkonumda içinde balık bulunan büyük bir akvaryumum var.Balkonumu formu takip eden dostlar az çok bilir.Bu ilaç hakkında bilgilerinize ve tavsiyelerinize veya önereceğiniz başka bir ilaç ismine ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim.saygılar
Size verilen Lannate adlı ilaç oldukça zehirli ve canlı ne varsa öldürüyor, bunun yerine Neemazal gibi ilaçlar kullanılmalı, illaki kimyasal kullanılacaksa Confidor önerebilirim, en azından spesifik ve çevreye daha duyarlı.

handancakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön