View Single Post
Eski 18-04-2014, 17:15   #1
ortametraj
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-09-2013
Salma tavukçulukta dönüme kaç tavuk düşer?

Arkadaşlar bu başlıktaki soruya yakın başlıklar açılmış ama gerek konunun başka yönlere çekilmesinden, gerekse doğru sorular sorulamadığından tatmin edici cevaplar bulamadım. Ben şu anda broiler cinsi etcil ırkı civcivden alıp, köy usulü yetiştirip köy tavuğu lezzet ve doğallığına yakın bir etin pazarını oluşturmaya çabalıyorum. Aynı zamanda salma yumurta tavukçuluğu yapmak istiyorum. Kafamda buna istinaden birkaç proje var. En belirgini, halihazırda bahçeyi kullanıp bunun için ekstra toprak alma külfetinden kurtulmak. Tabi burada en büyük sorun takdir edersiniz ki bahçedeki ağaçlara zarar vermeyecek kadar az, karlı bir işletme kurabilecek kadar çok tavuğa bakabilmek. En can alıcı soru şu ki: 1 dönüm yerde kaç yumurta tavuğu yetişir ortamdaki ağaçlara ve ekilecek gasıla zarar vermeden? İkinci bir sorum da: Birkaç günde bir ortamdaki dışkıyı bir şekilde toplama imkanı var mı bitki örtüsüne zarar vermeden. Teknik olarak mümkün olup olmadığını soruyorum. Herkese bol kazançlar yeşilli günler.

ortametraj Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön