View Single Post
Eski 31-03-2014, 15:33   #20
sagol
Ağaç Dostu

sagol's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2011
Sayın Sakaki,

Benimki de sırf yosundu ve küf kokuyordu. Yosunun hepsini atmadım, alttan sarmalı kestim. Yanları tırmıklayıp azalttım orta kısma dokunmadım. Yosunun tamamını atmaya cesaret edemedim, çamgillerde kendi toprağı tamamen atılırsa sorun oluyor. İlave toprağı az torflu bol kumlu yaptım.

Komşumun çok sulamaktan köklerini çürütüp atmak istediği diğer larixin fotoğrafını geçen yıl ilave etmiştim. Sonbaharda çürüyen kökleri kesip bol kumlu çok az torflu bir karışımla tekrar saksılamıştım biraz dal kuruttu ama canlandı. Teller uzun süre tutulduğundan yaraları var, kenarlarını kazıyıp, çentikler attım. Yaraları iyileşecek mi acaba diye merak ediyorum.
Onun da bir fotoğrafını ilave ediyorum.

Sizinki de canlanır inşallah.

İyi çalışmalar dilerim...

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sakaki Mesajı Göster
Merhaba sn sagol,

Melezçamınız benimkinden daha sorunsuz gidiyor
Geçen sene Nisan ortalarında aldığım için toprağını değiştirememiştim, sadece toprağıyla birlikte daha geniş bir saksıya aktarmıştım. Toprağı neredeyse tamamen yosundan oluştuğu için bahçede yağmuru/suyu pek almayacak bir yere konumlandırmıştım ama yine de bu bahar toprak değişirken köklerinin büyük ölçüde çürüme sorunuyla karşı karşıya olduğunu fark ettim

Bütün çürümüş kısımları temizledim, yine de çok erken uyanması gerekirken henüz uyanmadı. Ben hala uyanması için dua etme kısmındayım

Siz kökündeki yosunları komple temizlemiş miydiniz?

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg _DSC5145 larix.jpg (55.5 KB, 121 views)
sagol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön