View Single Post
Eski 23-03-2014, 23:47   #79
turkanatalay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Türkân Hanım,

DEMİR Fidancılık çok büyük tesis ama parakende satışlarla pek ilgileri yok gibi..
Biz de fidanlığı defalarca telefonla aradık 3-4 saat boyunca..Ancak görüşebildik..
Telefona sürekli bakan biri yok gibi..
Bunlar sanırım daha çok peyzaj işlerine yönelik çalışıyorlar..
Biz fidanlığa girdik, yarım saat gezdik, ne bir görevli gördük, ne de buyrun diyen..

Ben 12 adet tohumu minik saksılarda çimlendirmeğe çalışıyorum..
İsterseniz kasım ayında nergis soğanlarınızla birlikte minik fidanınızı da gönderirim size
..
Hiç üşenmem böyle güzel paylaşımlara..
Yeter ki karşımdaki insanın samimiyetine inanayım.Selamlar.
Sayın Pria, çok teşekkür ederim gerçekten. Bir çok yeri aradım ama ulaşmak mümkün olmadı. Ama Sevgili Güler Hanım yetişti imdadıma, Zafer Bey aracılığı ile çok güzel bir ağaçcığım var şu anda. Daha 4 farklı çiçek ile birlikte.Meleklerin Borusu,Efe püskülü gibi. İlk fırsatta fotoğrafını çekip paylaşacağım burada. Benim dikecek yerim çok.Genelde ya olmazsa diye en az iki farklı ile dikiyorum.(Denizli ve Aydın)Ama gene de fazla bencillik yapmayayım. Belki bu çiçekten çok isteyen bir arkadaşımız daha olur.
Ben de balkonum yakın olsun diye balkonun tam altına diktim ama çekindiğim şey, kazarken çok zorlandım. Biraz taşlık bizim bahçe. Taşlar geçirgenliği artırır mı topraktaki. Yoksa kök gelişimini olumsuz etkiler mi? Acaba büyükçe bir saksıya dikip yaz için çok güneş almayan arka balkona mı alsam? Henüz tutunmamıştır sanırım bahçeye. Kışın da güneş alan balkona alırım.
Tecrübeli arkadaşlar, bu konuda ne derler acaba? Ne yapmalıyım emanetime en iyi şekilde bakabilmek için?

turkanatalay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön