View Single Post
Eski 21-03-2014, 21:10   #20
kokett
Ağaç Dostu

kokett's Avatar

Giriş Tarihi: 02-05-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hira Mesajı Göster
Hoşgeldiniz, sayfanız hayırlı uğurlu ve bol çiçekli olsun. Daha evvel bir kaç kez sormayı düşünüp sormamıştım, bir önceki avatarınızdaki fotoğraftakiler kimlerdi?? şaşırttım belki ama inanılmaz merak uyandırmıştı bende nedense
Sevgili hira, teşekkür ederim. Bir önceki avatarımda Neşet Günal isimli ressama ait bir resim vardı. İç Anadolu köylerinde yaşamı öyle güzel anlatır ki resimleri. Bir de sadece insan çizmiş. Ama gerçek fotoğraf gibi her bir resmi. Eller ayaklar yüz hatlarındaki ayrıntılar. Ben çok seviyorum. Şu resimdi sanırım.

Name:  IMG_1874 (712 x 1068).jpg
Views: 2309
Size:  66.8 KB

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hnd76 Mesajı Göster
Hoşgeldiniz sayın kokett; bitkileriniz çok çiçekleri bol olsun… 3. Mesajdaki en son sukulenti içeride mi tutuyorsunuz? Şayet öyleyse Graptopetalum Paraguayense olabilir emin olamadım, dışarıda büyüdüğünde rengi gri-pembe halini alıyor. Dediğiniz gibi arsızdır… 4. Mesajdaki en son kaktüsün adı Mammillaria Elongata. Bakımı oldukça kolay-sorunsuz ve çabuk çoğalan cinstendir. Aeonium Arboreum sukulentiniz ise köklenir, merak etmeyin. Bol havadar ve güneşli yeri sever. Diğerlerinin aksine büyüme dönemi kışın, yazın ise uyuma dönemidir. Sevgiyle kalın…
Teşekkür ederim sevgili hnd76, o sukulent her zaman dışarıda duruyor hiç evin içine almadım. Dediğinize baktım ama açıkçası ben de pek emin olamadım. Ama evet gri pembe oluyor bu da güneşte. Uzun zamandır gölgede olduğu için biraz daha griye dönük. Mammiliara için teşekkür ederim.. Aeoniumun kışın büyüdüğünü deneyimleyerek öğrendim. Önce bir tuhaflık olduğunu düşündüm. Havalar güzel gidince mevsimleri şaşırdı sandım. Ama araştırınca anladım ki zamanlaması doğru. Önceden bilseydim hep güneşte bırakırdım kış olunca gölgeye almazdım.. Köklenirse çok mutlu olucam çünkü en beğendiklerimden biri.

kokett Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön