View Single Post
Eski 18-03-2014, 16:39   #5
Sakaki
Ağaç Dostu

Sakaki's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2010
Adem hocam, anladığım kadarıyla biraz daha üstteki kalın sürgün nakliye esnasında kargocuların kurbanı olmuş, kırılmasaymış çok güzel olacakmış ama yine gelir merak etmeyin.

Ben ağacınız için herhangi bir görsel öneride bulunmayacağım şu aşamada, çünkü bu sene bence sadece köklenmeye ve sürgün gelişimine bırakın, bu şekilde önümüzdeki sene size çok daha fazla alternatifler sunacaktır.

Bir de fotoğrafta tam belli olmamış ancak bildiğim için söylüyorum: nebarisi fotoğrafta görünenden çok daha kalın (yanlış hatırlamıyorum umarım!?), kökler yeterince geliştiğinde kademeli olarak nebariyi daha da yüzeye çıkarırsanız ve toprağın az üstündeki yumru kısmı biraz oymayla yok ederseniz çok daha güzel ve daha konik görünecektir ve dediğim gibi bu sene ilkbahar ve sonbaharda gelişecek sürgünlerle çok değişik alternatifler sunacaktır.

Shari çalışmak için de oldukça uygun bir ağaç olduğunu söylememe gerek yok sanırım, shari tecrübenizi çok geliştirecektir bu ağaç

Güle güle büyütün!

NOT: O tek kalmış olan sürgünü komple alırsanız, gelecek sürgün sayısı ve hızı artacaktır.

Sakaki Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön