View Single Post
Eski 12-03-2014, 09:49   #8
musk
Ağaç Dostu

musk's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi horanlı.66 Mesajı Göster
............ alnındaki o siyahliklar kaybolmaz kaybolur diyen arkadaş yanlış tahminde bulunmuş aslında, hatta her tüy değişiminde artarak devam eder, . . .
Sayın horanlı,
Benim üstteki mesajımda vermiş olduğum ve sizin aksini iddia ettiğiniz bilgi tahmine dayalı bir bilgi değil. Böyle bir kanıya nereden vardığınızı da anlamış değilim.

Siz ya benim anlatmak istediğimi anlamamışsınız ya da bu konuya yeteri kadar vakıf değilsiniz.

Tekrar edeyim; Yavru kuşlarda cere nin üzerinden hemen başlayıp boyunun arkasından sırta doğru uzanan paralel yapıdaki çizgiler, kuş yetişkin hale geldikçe başının ön yüzündeki kısımda kalanlar silinir. Bundan sonra sadece başın üst arka yarısından, boyuna kadar olan kısımda o çizgiler kalır.
Size yetiştirdiğim kuşlardan sadece birinin yavru ve yetişkin halinden resimli örnek veriyorum.
İlk resim anlayacağınız gibi yavru, diğerleri aynı yavrunun yetişkin halleri.

Siz de yanlış olduğunu iddia ettiğiniz ve savınızı destekler bir resim bulup buraya verirseniz konu ile ilgilenen arkadaşlarımız aydınlanmış olur.
Kendi kuşlarınız olması da şart değil. Netten de her hangi bir resim olabilir. Hemen cere arkasından başlayıp arkaya kadar paralel çizgilerini koruyabilmiş olan yetişkin bir kuş resmi yeterli olur.

Eklenen Resimler

musk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön