View Single Post
Eski 07-03-2014, 12:03   #1
Mehmet Can
Ağaç Dostu

Mehmet Can's Avatar

Giriş Tarihi: 31-03-2008
Bergama'da 300 m2 çilek serası

Merhaba.Uzun süredir forumu takip etmekteyim ve ağaçlar net sayesinde topraksız tarımla tanıştım. İlk önce topraksız tarımın çok basit olduğunu zannederek kendi kafamda dometes serası kurmaya karar verdim ama araştırdıkca gördüm ki domates başlangıç için çok zordu. Salatalık ve marul düşündüm; pazarcılardan aldığım bilgiye göre pazarlama sorunu vardı. Sonunda kararımı çilekten yana kullandım. İşe bu işin duayeni olan Kudret hocamla görüşmekle başladım. Hocamdan yardım sözü aldıktan sonra işi başlamadan bırakmamak için oldu bittiye getirmek amacıyla sera bile hazır olmadığı halde 10000 adet rubigen çinsi fidan siparişi verdim. Başladık sera yapımına başladık başlamasına da fidanların teslim tarihi geldi çattı ben sera kurulumunu tamamlayamadım. Bu yetmezmiş gibi tedarikçi firma perliti ve sera örtüsünü zamanında teslim etmedi. Fidanlar geldi 13 gün ambalaşlarında bekledi bir kısmını dikebildim ama çogunluğu yer hazır olamadığı için elimde kaldı. Riske girip toplu halde perlite gömdüm. Fidanlar elime ulaştıktan yaklaşık 45 (22 ekim)gün sonra asıl yerlerine dikebildim.

Eklenen Resimler

Mehmet Can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön