View Single Post
Eski 06-03-2014, 11:49   #69
turkanatalay
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-08-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Türkan Hanım,

Siz verdiğimiz linklerden araştırıp edinmeye çalışın bu güzel bitkiyi..
Ama, eğer edinemezseniz,ben sizin bu bitkiyi çok çok arzu ettiğinize inandığım için yardımcı olacağım.. Ben bu yıl fidanlıktaki fidanlardan bulup topladığım 12 adet tohumu da site bahçesinde küçük saksılara ektim..
Dilerim hepsi çimlenirler..

Onlardan bir adedini size gönderebilirim kasım ayı gibi..

Elimden gelen bu..N'apalım, sizin de gönlünüz olsun..

Selamlar..
Sayın Pria, çok teşekkür ederim nezaketiniz için gerçekten. Demir fidancılığı aradım ama nette verilen telefon numaralarından ulaşamadım.
Karaca arboretum'da ise kalmamış.
Fidan Dünyasından da bir beyle görüştüm, dönecekti bana ama henüz dönmedi. Olmazsa bugün arayıp tekrar soracağım oraya. Ve onlarda da yokmuş. Ayrıca Büyük Çamlıca Fidanlığında yok.
Daha da kötüsü Büyük Çamlıca'dan kargo şirketlerinin canlı bitki kabul etmediğini de öğrendim. Ama onlardaki oldukça büyükmüş sanırım zaten.
Yani Sayın Pria, sizin tohumun eline kaldım şimdilik. Belki Sayın Balıkçı da bu yıl gene paylaşımda bulunur.
Sevgili Aysis(selluka) ve sayın Tabus(5-6 farklı tür) tohumlar göndermişlerdi bana. Neredeyse hepsi çimlendi. (Passiflora alata ve incarnata haricinde)
Bulabilir miyim fidanını bilemiyorum. Tohumundan bir adet bana ayırırsanız gerçekten çok mutlu olurum.

Düzenleyen turkanatalay : 06-03-2014 saat 19:35
turkanatalay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön