View Single Post
Eski 04-03-2014, 18:57   #1918
Charlaux
Ağaç Dostu

Charlaux's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nicholai hel Mesajı Göster
Müthiş olmuş gerçekten. Meyvesiz hali de ayrı bir güzel olacaktır.
Ama çok emek verilmiş bu ağaca, ben hala zor olacağını düşünüyorum.
Merhaba sn.nicholai hel,
Saniyorum guzel olarak tanimladigimiz bonsailer emeksiz varolmuyorlar,arada piyasaya dahil olan guzel market/hazir/damizlik bonsailerse o ayni hissi yansitamiyor;bir bonsaiye emek verilip verilmedigini anlamak o kadar zor degil.Aslinda Britanya gibi bonsai adi altinda satilan pek cok agac adayinda da bu duruma rastlamak mumkun;en iyi orneklerden birisinde bile rastladim buna.Sn.Sakaki'de biliyor uzun zamandan beri guzel bir bonsai adayi arayisi icerisindeydim;en son Subat ayinda bir mese adayi gozume carpti ve satin almaya karar verdim.Bahsettigim mese agaci tohumdan kendileri tarafindan yetistirilen 5 yasinda bir aday ve eminim deger vererek yetistirmistir bu agaci,govdesinin sekillenmesine dikkat ederek yapmistir isini.Nitekim bu agacin govdesinde buyuk bir hasar var.Bilemiyorum belki agacin o yarasi kapatilamayacak kadar umutsuz vakaydi;sahsen beklerdim ki 5 yildir emegindeki o yarayi bir macunla kapayip iyilesmesine izin versin;fakat mesele o agaca benim verdigim deger kadar deger vermiyor olusu;agaci guzellestirmek de bana kaldi anlayacaginiz

Bu arada sizin begonviliniz nasil,agaciniz inanin takip ettiklerim arasinda;zannediyorum hikayeleri uzun olan agaclar ilgimi daha da bir cekiyor.
Saygilar

Charlaux Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön