View Single Post
Eski 26-02-2014, 13:11   #1
tourkana
Ağaç Dostu.
 
tourkana's Avatar
 
Giriş Tarihi: 26-11-2006
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 2,494
Işık Kutusu ile Bonsai Fotoğrafları Çekmek

Uzun zamandan beri yer aldığım satış sitesi için güzel fotoğraflar çekmeyi amaçlıyordum, bu amaçla farklı fon bezleri, fon kağıtları, reflektörler alıp kullanmama rağmen çok istediğim gibi sonuçlar alamamıştım.

Birkaç hafta önce Işık Kutusunu evimizde kendimizin yapabileceğini okuduğumda hemen uygulamaya karar verdim, bunun için çekim yapmak istediğimiz ağaçlara uygun bir koli alıp 3 tarafının çerçeveleri hariç (3 er cm bırakmak daha sağlıklı) maket bıçağıyla kesip, o kısımlara haydınger kağıdı veya beyaz penye tutturuyorsunuz. Kutunun sağı-solu-ve tepesinden masa lambası veya mandallı lambalarla ışık verdiğinizde ışık çok güzel dağılıyor ve gölge oluşmadan çekim yapabiliyorsunuz. Arka fonu da fotoğraftaki gibi katsız bir şekilde yerleştirirseniz sonuç çok güzel oluyor.

Fotoğrafları işlediğim program ise internet üzerinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Photogramio - Fotoğraf düzenleme Online | Efektler, fotoğraf filtreleri, bilgisayar için Instagram programı. Burada ayarlama kısmından "pozlandırma" ile daha ışıklı bir efekt, "ton ve doygunluk" seçeneği ile renk tonlarını ayarlamanız yeterli oluyor. Ayrıca bir photoshop kullanmanıza gerek kalmadan ucuz ve zahmetsiz bir şekilde fotoğraf düzenlemesi yapabiliyorsunuz.

Işık kutusu için şu linke bakmanızda fayda var ; Ürün ve Eselerinizi Sergilemenin En İyi Yolu: Işık Kutusu - Jimdo

Benim yaptığım kutu ve çekimler ;

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg kutu11.jpg (58.7 KB, 164 views)
Dosya Türü: jpg kutu1.jpg (30.5 KB, 167 views)
Dosya Türü: jpg kutu2.jpg (31.5 KB, 162 views)
tourkana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön