View Single Post
Eski 20-02-2014, 18:42   #472
kılıçh
Ağaç Dostu

kılıçh's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Cymbelina Mesajı Göster
Kılıçcığım nasılsın? Derslerden pek vaktin olmuyor sanırım girmeye, yeni dönem de başladı. Ne alemdesin sen ve çiçeklerin?

Şu kalanşoilerini nasıl öyle tomurcuklattıttırdın? De bakalım bize. Maaşallah.

Evet onun adı öyle değil, ben de biliyorum da herkes başka bir şey diyor, kalanşo, kalanşe, calanchoe vs. Onlar oluyor da kalanşoi mi olmuyor? Oldu işte, mis gibi oldu hem de

Gübre neyin mi kullandın? Artık benim de kalanşoim var, o yüzden soruyorum ama ışık almayan yerdeydi, pencereye koydum ışık alsın diye, şansıma havalar da iyi gitti ya, bu sefer de full güneş (+camdan dolayı mercek etkisi) kavruldu yapraklar. Bir de hazır alınmış değil, çelikten diktim, o yüzden öyle seninkiler gibi yapraklar filan coşmuş değil.

İyiyim çok şükür ablacım seni sormak lazım sen nasılsın ?
Evet dediğiniz gibi 2. dönem başladı o yüzden arada bi girip yorum yapmadan gezinip çıkıyorum
O kalanşolarada bakımım şöyle oldu;
Normalde hergün çok iyi sabah güneşi alan bi yerdelerdi sonra çiçek tomurcukları başladığı zaman öğle güneşi alan bi pencere önüne koydum. Dediğiniz gibi bir kaç yaprak kavruldu ama sonra o da durdu. Alıştı herhalde Zaten dediğiniz gibi yaprak bolluğundan bi nefside iyi oldu budama niyetine

kılıçh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön