View Single Post
Eski 18-02-2014, 22:15   #214
karakan
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-02-2014
kafama takılan bir soru hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. ilerde yani1-2 sene içerisinde kendi su kuyumu kendim kazacağım inşallah.hemde el ile kazmayı düşünüyorum. tahminimce de 3 metrede su bulup toplamda 5 metre kazmayı düşünüyorum. 2 metre çapında bir kuyu olacak. hani 1 metre kazıp, kalıplar ile beton dökerek olandan. ertesi gün o dökülen betendan aşağı doğru 1 metre daha kazacağım ya. peki ben 1 metre aşağı doru kazdığımda birgün önce döktüğüm 1 metrelik beton aşagı doğru düşmez mi? bu bir tehlike arz etmez mi? ayrıca o 1 metrelik kalıp betonların arasında 5-10 cm lik boşluklar olsa kuyunun içine yüzey suyunun süzülmesi daha mantıklı olmaz mı? birde o dökme beton için demir kullanıyor musunuz? yoksa bol çimentolu ve çakıllı beton iş görür mü? benim memlekette bu işi yapacak keson kuyucu veya inşaatçi bulmam mümkün değil. tüm bu işleri kendim yapmak zorundayım maalesef. kafaya koydum. yapacağıma da sonuna kadar inanıyorum. sadece bu kafama takılan sorulara bir cevap alabilirsem işim kolaylaşacak. özellikle 1 metrelik betonun ertesi gün kazılan bir metrelik çukura doğru düşüp düşmeyeceği konusu çok önemli?

karakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön