View Single Post
Eski 04-02-2014, 14:36   #52
Muda
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sumeyra47 Mesajı Göster
Sayfanız hayırlı olsun, nasıl açtırıyorsunuz bu kaktüsleri böyle, ellerinize sağlık.
Teşekkür ederim sayın Sumeyra47; Kaktüslerin hepsi bu şekilde çiçek açsa ne kadar güzel olurdu. Bazı kaktüsler daha fazla çiçek açıyorlar. Bazılarını açtırmak ise daha zor oluyor. Bunları ben küçükken almıştım. Keşke daha fazla alsaymışım. Zaman içinde büyüdüler ve her yıl çiçek verdiler. Şu anda çok fazla kaktüs var elimde. Bir kısmı kaloriferlerin kapatıldığı arka odadalar. Fazla aydınlık olmadığı için bu yıl ne yapacaklar ben de merakla bekliyorum. Bir kısmı da ön tarafta güneş gören yerdeler. Hangi taraftakiler bunlar gibi çiçek açarlar mı ilerleyen günlerde göreceğiz. Ben genelde toprağını değiştirebilirsem kendi yaptığım karışım ile saksısını değiştiriyorum. Biraz büyük saksıya dikiyorum. Güneş gören yerde olanlar tabi ki daha iyi gelişiyor. Bu iki kaktüs her yıl nerede ise pençere kenarında kaloriferli odada. Yazılanların aksine çiçek veriyor. Her bir dikenin oradan tek çiçek çıkıyor. Aynı yerden ikinci çiçek çıkmıyor. Büyüdükçe çiçeklerin büyüklüğü ve sayısı artıyor. Bakalım bu yıl çiçek açacaklar mı.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön