View Single Post
Eski 31-01-2014, 14:42   #19
bahcedenn
Ağaç Dostu.

bahcedenn's Avatar

Giriş Tarihi: 26-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Aysis Mesajı Göster
Ben kabağı seviyorum. Her çeşit kabağı yetiştirmek istiyorum. Her ne kadar bu konuda eşimle anlaşamasak da ben bahçeye dikiyorum o bir şekilde kabağın ölmesini sağlıyor. Sebebi de çok yer kaplaması.

Hadi su kabakları ile süs kabaklarını bahçe kenarına tel örgüye sarılacak şekilde dikiyorum. Bu defa çok su istiyor deyip benim görmediğim bir anda onlara giden damlamayı kapatıyor. Böylece az sulanan kabaktan yine verim alamıyorum.

Yemeklik ve kışlık bal kabaklarına gelince onlar çok yer kaplıyor deyip mızıklıyor.

Bana bir yol gösterin az yer kaplayan yemeklik ve bal kabağı türleri hangileridir. Onlardan dikeyim bari. Zaten ikişer tane dikmek bana yetiyor.

Bu yıl su ve süs kabakları için farklı bir şeytanlık düşünmeliyim.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum Sn. Aysis. Elimde 10 dan fazla çeşit kışlık, 5 çeşit civarı da yazlık kabak tohumu oldu. Hepsinden de 1 ya da 2 şer kök yetiştirmek istiyorum. Ama yer yok. Tırım tırım yer arıyorum. Birbirlerini hibritleyecekler diye aynı yere de ekemiyorum. Konu komşu eş dost bahçelerinden kendime yer rezerve etmeye uğraşıyorum.

Susak ve lif kabağını da daha henüz hesaba katmadım.

bahcedenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön