View Single Post
Eski 30-01-2014, 20:16   #15
yarenimex
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 27-03-2010
Öncelikle arsanız hayırlı olsun sayın Gülseren Kulakaç.. İnşallah gönlünüze göre bir ev yaparsınız ve huzurla oturursunuz.. Biz de Istanbul kaçkınlarındanız. Usta işinden o kadar korkmamanız gerektiği konusunda sayın Hoşseda'ya katılıyorum. Biz de 2005 yılından bu yana her yıl ufak **** orta çapta inşaat yapıyoruz. İşi her seferinde evimizi yapan ustamıza veriyoruz. O bizden memnun biz ondan. Evimizi yaparken ben ustaların yanında onları izliyordum, zaman zaman şurasını söyle yapalım gibi uyarılarda bulunuyordum. Bir ara ustamız yaptığı bir bölümü geri söktü,aslında benim de hoşuma gitmemişti ama henüz bir şey demeden söktüğü için neden söktüğünü sordum. Cevabı " Hoşuma gitmedi." oldu. Yani işini seven işine saygısı olan bir usta olduğunun itirafıydı bir anlamda. O gündür bugundür hep aynı ustayla çalışırız. Yani usta konusunu biraz sorar soruşturursanız iyi bir usta bulmanız mümkün olur. İnşaaat malzemesi satanlar ustaların çoğunu iyi tanırlar, onlardan fikir alabilirsiniz. Bir de yapacağınız inşaat tipinde de öncelikle yörenizdeki yapıların tarzını ve depremselliğini de gözönüne alarak karar vermenizin uygun olacağını düşünürüm. Kolay gelsin..

yarenimex Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön