View Single Post
Eski 15-01-2014, 16:31   #125
dalya35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-10-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hhatice Mesajı Göster
Babam çok sinirliydi,herşeye kızardı. Eşimle severek evlendik ama huyunu iyi bilmiyorum daha 15 gün olmuş ya kızarsa diye şehriyeleri torbaya topladım çöpe de atamıyorum anlatamam ne sıkıntı
tüpün arkasına sakladım
Diğer yemeklerde sorun olmadı ki onlar çorbaya göre daha zordur ama nasılsa şehriyenin az konulacağını bilmiyormuşum hoş şimdi kendi kızıma bakıyorum da hiç birşey bilmiyor 24 yaşında )
Yemek güzel geçti hatta hayran kaldılar ,aradan 1ay geçti tüp bitti ben bu arada hiç fırsat bulamadım şehriyeyi atmaya eşim hiç yalnız bırakmadı beni atayım şu şehriyeyi
yeni tüp geldi eşim değiştirirken şehriye dolu küflenmiş torbayı gördü bu ne Sedef dedi ben korku içinde hikayeyi anlattım o gayet sakin neden bu kadar sıkıldın ki dedi yaşına göre fevkalade sofra kurdun olur o kadar hata ah dedim ne bileyim ben senin kızmayacağını babam olsa kıyameti koparırdı
Sizinkine benzer bir anım var benimde. Ailemin tek çocuğuydum hiç bir iş yapmadan el bebek gül bebek büyüdüm taaa ki evlenene kadar 19 yaşımda evlendim, eşim pirinç pilavını çok sever öyle ki, her gün yapın yemem demez.İlk pilav denememde pirinçleri aldım kaynayan suya doktüm tuz atıp bekledim. Sonuç pirinç lapası. Tencereyi mutfagın alt rafına koydum. İkinci denememde pirinçleri yarım saat falan kavurup su ilave ettim.Pirinç suyunu çekti ben musluktan su ekledim , o çekti ben su ekledim fakat pirinçler taş gibi kıtır kıtır oldu. O tencereyi de alt dolaba sakladım. Sonunda çok iyi yemekler yapan hatta pilavı meşhur olan sevgili arkadaşım Gülten i aradım sağ olsun hemen geldi ve şahane bir pilav yaptı. akşam yemeğinde pilavı ben yapmışım gibi eşime ikram ettim Çok beğendi hatta bayıldı. Aradan bir hafta falan geçti tabii yeni evlisin, ev yeni, eşyalar yeni kirlenmiyor ki... Temizlik yapsam göreceğim. Bir akşam eşim hatırlayamadığım bir sebepten dolayı mutfak alt dolabını açtı üstü kapalı iki tencereyi görünce benim saç diplerim karıncalanmaya başladı ilk tencerenin kapağını kaldırdı ve tepeleme küf, ikinci tencerenin kapagını kaldırdı tepeleme küf. Mecburen itiraf etmek zorunda kaldım. Ve eşim o gün Gülten in ne kadar iyi bir aşçı olduğunu anladı

dalya35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön