View Single Post
Eski 14-01-2014, 20:11   #9
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Gözlerimdeki yanma beni durdurana kadar bir çok yabancı (maalesef ülkemizde bu konuya hiç eğilinmemiş) makale okudum konuyla (ve özellikle albino bitkileri yaşatabilmek için ne yapılabilir ile) ilgili...

Şeker (sakkaroz/glukoz) kullanımıyla ilgili en çarpıcı deney sonuçları bile bu uygulamanın bitkiye birkaç aydan fazla destek veremediğini gösteriyor, tespit edilebilmiş kesinlikler yok. Çok karmaşık ve çelişkili olsa da sanırım albinomu yaşatabilmemin tek yolu onun bir vampir olabilmesi

Bu nasıl olacak, belki de şu an zaten vampirdir çünkü ben saksısında yalnız kalmasını istemediğim için 2 adet yeşil kardeşini yanından ayırmamıştım, acaba onlardan besin çalmanın bir yolunu bulmuş olabilir mi? Çünkü büyük bir hızla büyüyor, gelişiyor, yeni yapraklar çıkarıyor.

Elbette onu güneşe çıkartmamam gerektiğini de öğrendim, vampir ne de olsa ) Bahsi geçen 2 yeşil kardeş minyatür kalır, benim albino yavrucak kocaman abi olursa çok gülerim )) ve akademisyenlerimizden destek alarak bunu yayınlayabiliriz belki kimbilir.. Hayalperestlik güzel şey, umudumu yitirmedim henüz en azından...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön