View Single Post
Eski 14-01-2014, 18:02   #3
A_NOMAD
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Merhaba. Forumda, daha doğrusu forum dışında da hiç bir yerde bununla ilgili bir bilgi hatta ipucu dahi bulamadım. Limon çekirdeklerimden biri bembeyaz bir albino olarak çimlendi, yaklaşık 4 aylık ve 5 çift gerçek yaprağı mevcut. Gelişimi iyi gidiyor fakat yaprakları olması gerekenden küçük boyutlarda aynı zamanda yanlardan içe doğru kıvrılma eğiliminde.

Bir albino olduğu için ve hiç bir yerde konusu da geçmediğine göre nadide olduğundan ve bembeyaz bir fidecik çok güzel göründüğünden onu çok seviyorum, üstüne titriyorum...

Gelelim sorular kısmına; klorofili olmadığı ya da klorofilleri varsa bile onlar da albino olduğu için benim albinocuğum fotosentez yapamayacak demek ki, bu durumda albinoma nasıl bakım yapmam gerekiyor?

Besin takviyesi ona fayda sağlar mı? Fotosentez yapamıyor ise bu kadar süre büyümeye nasıl devam edebildi ve ediyor?

Aslına bakarsanız ben albino turunçgil fideleriyle ilgili bilgiye ihtiyaç duyuyorum, albinomu büyütebilmek istiyorum. Karbeyaz bir turunçgil, hayali bile şahane Şiddetle yardımlarınıza ihtiyacım var umarım derdimi anlatabilmişimdir. Şimdiden teşekkürler, saygılar...

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön