View Single Post
Eski 02-07-2007, 11:41   #8
sdcrmn
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-03-2007
salatalığım kurumuş

Gözünün içine bakarak büyüttüğüm salatalığım kurumuş! Hafta sonu evde değildim, giderken susuz kalmasın diye biraz fazla sulamıştım. Ankara'da hafta sonu çok sıcak olmamış ve kurumamış toprağı. Dün akşam salatalığı görünce şok oldum, tepeden tırnağa sararmış kurumuş. Resimlerini de koyacağım az sonra. Domateslerde hiç bir problem yok ama salatalık kurumuştu. Saksıyı kaldırınca altlıkta 3-5 tane kıskaçlı böcek gördüm, normalde çimlerde bahçede falan olan bir böcek sanırım, onu da çektim koyacağım. Bilemiyorum neden oldu, fazla sulamaktan böcek üredi desem bilmiyorum mümkün mü böyle bir şey? Bahçeden balkona gelmiş desem nasıl o kadar çoğaldılar saksıda? Sanırım artık bu salatalıktan hayır gelmez. Üzerinde minnacık salatalıklarım vardı onlar da sararmış. Toprağın içine bakmaya korkuyorum, çok çirkin böcekler Malesef tuttu diye diğer fidelerimi başkalarına vermiştim, şimdi salatalıksız kaldım! Gövde sağlam gibi görünüyor, acaba herhangi bir yerden koparıp suya koysam kök salar mı? Yaprakları sağlam değil, olmaz sanırım. Bir bu bir hastalık mı, aşırı sulamadan mı yoksa böcekten mi olmuş olabilir merak ediyorum. Bir dahaki sefere dikkatli olabilmek için...

sdcrmn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön